JPBC jest polskim przedsiębiorstwem o międzynarodowym zasięgu, specjalizującym się w  dostarczaniu kompleksowych rozwiązań dla sektorów bezpieczeństwa i zarządzania ryzykiem. JPBC oferuje szyte na miarę produkty i usługi związane z gromadzeniem i analizą danych, efektywnym monitoringiem oraz zabezpieczeniem kluczowych interesów instytucji publicznych i prywatnych, które pozwalają zaadresować najbardziej wyspecjalizowane wymagania. Oferta JPBC bazuje zarówno na rozwiązaniach własnych jak i produktach wiodących międzynarodowych partnerów. JPBC świadczy ponadto usługi związane z doborem wiarygodnych partnerów biznesowych, zarówno w relacjach business-to-business, jak również business-to-government.

Spółka jest posiadaczem koncesji nr B-045/2017


Hyundai Rotem Company, firma działająca w ramach koncernu Hyundai Motor Group, jest koreańską spółką odpowiedzialną za dostawę systemu uzbrojenia K2 do Sił Zbrojnych RP oraz nowym partnerem przemysłowym Polskiej Grupy Zbrojeniowej, wraz z którą będzie oferować czołg K2PL dla Polskich Sił Zbrojnych. Hyundai Rotem, wraz z innymi spółkami koncernu Hyundai Motor Group, m.in. KIA Special Vehicle, chce zaoferować polskiemu przemysłowi szeroką współpracę w zakresie pojazdów lądowych dla SZ RP i innych państw europejskich.


Hanwha Aerospace jest spółką koreańskiej Hanwha Group, łączącą w swoim biznesowym  portfolio przemysł obronny, lotniczy i kosmiczny, energetyczny i materiałowy. Od 2021 roku Hanwha Group jest siódmym co do wielkości przedsiębiorstwem w Korei Południowej,
a także firmą z listy Fortune Global 500.
Hanwha jest nie tylko dostawcą uznanych systemów uzbrojenia, takich jak haubice samobieżne K9 Thunder i systemy rakietowe K239 Chunmoo, ale też liderem rozwoju bezzałogowych systemów naziemnych. Rozwiązania te obejmują futurystyczny Bezzałogowy Pojazd Naziemny ARION-SMET oraz zdalnie sterowaną stację uzbrojenia (RCWS).
Hanwha jest także pionierem wykorzystania algorytmów Sztucznej Inteligencji w systemach uzbrojenia, czego najlepszym dowodem jest przeciwpancerny pocisk kierowany TAipers (Tank Sniper).
Dążenie do zrównoważonego, bezpiecznego rozwoju całej planety, w oparciu o innowacyjność i kreatywność, pozostaje motywem przewodnim działalności Hanwha Group w każdym zakątku świata.


 

Forcepol to firma dostarczająca nowoczesne i profesjonalne rozwiązania dla przemysłu obronnego, lotniczego, morskiego oraz ośrodków i instytutów badawczo-rozwojowych. Nasze doświadczenie w branży i bliska współpraca z uznanymi producentami z całego świata pozwalają nam dostarczać sprawdzone produkty. Dzięki nam, nasi klienci mają dostęp do najnowocześniejszych technologii. Nasze rozwiązania są powszechnie stosowane przez integratorów pojazdów wojskowych oraz instytucje badawcze, co świadczy o ich skuteczności i niezawodności.

Oferujemy mi.in.:

 •  siedzenia wojskowe
 • maszty teleskopowe
 • radary dopplerowskie taktyczne, poligonowe, operacyjne, śledzące oraz systemy obrony przeciwrakietowej
 • zaawansowaną optoelektronikę
 • wojskowe mikro-stacje pogodowe
 • balistyczne czujniki meteorologiczne do pojazdów
 • monitory, klawiatury, trackballe, hullapointy wojskowe
 • komputerowe systemy wbudowane typu Rugged
 • sprzęt do badań balistycznych
 • sprzęt do badań materiałów łatwopalnych i wysokoenergetycznych
 • platformy ruchu, stoły symulacyjne, rotatory, stabilizatory
 • manekiny testowe, urządzenia antropomorficzne (ATD)
 • oprogramowanie do analizy ergonomii wnętrza pojazdu
 • realizujemy dostawy na indywidualne zamówienia

Rheinmetall Canada is a proud member of the German Rheinmetall group, Europe’s foremost supplier of defence and security technology, and a longstanding partner of the armed forces.

We offer innovative solutions for vehicle systems integration and air defense, as well as weapons systems, command and communications systems, soldier systems and robotic solutions. We also supply airport ground support equipment that has been deployed worldwide.

As one of Canada’s most established defence systems integrators since 1986, Rheinmetall Canada has the proven experience and expertise to take on multi-year projects of significant size and scope, and to deliver cost-effective, mission-critical solutions.


Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie szczlogo.png

SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. to rodzinna firma z polskim kapitałem, którą założyliśmy w 1992 roku w Bielsku-Białej.

Jesteśmy czołowym producentem pojazdów specjalnych w Europie Środkowo-Wschodniej i jako odpowiedzialny partner w biznesie realizujemy zadania na rzecz bezpieczeństwa państwa.

Od początku istnienia staramy się być wiarygodnym i rzetelnym partnerem, rozumiejącym potrzeby i oczekiwania użytkowników naszych wyrobów.

Największą produkowaną przez nas grupę pojazdów stanowią samochody pożarnicze. Ponadto użytkownikami powstałych w naszej firmie samochodów są również jednostki: wojska, Straży Granicznej, Policji, służb energetycznych czy gazowniczych oraz innych podmiotów. Od początku działalności przywiązywaliśmy dużą rolę do dywersyfikacji produkcji. W ostatnich latach bramy zakładu opuszcza około 300 różnego rodzaju pojazdów rocznie. Ponad 30% całej produkcji przeznaczamy na eksport – do 30 krajów na czterech kontynentach.

W 2013 roku oddaliśmy do użytku nowoczesny zakład produkcyjny, który znajduje się na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. w Bielsku-Białej. Na powierzchni ponad 47 000 m2 zlokalizowaliśmy trzy hale produkcyjne, budynek administracyjny oraz własny poligon, na którym przeprowadzamy testy i szkolenia.

Częścią DNA firmy są ludzie, ich wiedza, kwalifikacje, doświadczenie i kompetencje. To oni tworzyli jej początki, tworzą również teraźniejszość i przyszłość. Obecnie to zespół ponad 200 wysoko wykwalifikowanych specjalistów wykorzystujących swoją wiedzę i kwalifikacje przy budowie nowoczesnych pojazdów.

Doświadczona kadra inżynieryjna, nowoczesne technologie i materiały oraz zaawansowane biuro konstrukcyjne pozwala na zdobywanie nowych rynków oraz odnoszenie sukcesów. Nasi konstruktorzy w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat opracowali i opatentowali wiele innowacyjnych rozwiązań technicznych. Dzięki zaangażowaniu pracowników firmy możliwe jest tworzenie coraz bardziej złożonych konstrukcji spełniających wymagania odbiorców.

Dopasowując się do współczesnych wymagań i oczekiwań, stosujemy innowacyjne rozwiązania oraz technologie w procesie produkcji. To m.in. efekt współpracy firmy z uczelniami wyższymi i instytutami naukowymi, którego przykładem jest zastosowanie systemu modułowego o zwiększonej ergonomii oraz zoptymalizowanym położeniu wysokości środka ciężkości przy budowie nadwozi pożarniczych. Opracowaliśmy go przy współpracy z Wydziałem Mechanicznym Wojskowej Akademii Technicznej oraz Wojskowym Instytutem Techniki Pancernej i Samochodowej.

Każdy produkowany pojazd personalizujemy pod kątem zamawiającego, podejmując się wszelkich, nawet najtrudniejszych zadań. Jesteśmy czołowym producentem lekkich, średnich i ciężkich samochodów ratowniczo-gaśniczych, samochodów gaśniczych proszkowych, ciężkich lotniskowych samochodów ratowniczo-gaśniczych, samochodów ratownictwa chemicznego, technicznego, wodnego, wysokościowego, samochodów specjalnych wężowych, nośników kontenerowych, zaopatrzeniowych, dowodzenia i łączności, pojazdów dla grup poszukiwawczo-ratowniczych, rozpoznawczo-pomiarowych do skażeń (CBRNE), żurawi ratowniczych, kontenerów i przyczep pożarniczych oraz specjalnych, a także samochodów dla służb porządku publicznego, sił zbrojnych i innych podmiotów.

Jako pierwsza firma spośród producentów pojazdów pożarniczych w kraju, już w 2005 roku wprowadziliśmy System Zarządzania Jakością według serii norm ISO 9001, który został rozszerzony, poprzez wdrażanie procedury wynikającej z AQAP 2110. Umożliwiło nam to realizację zamówień dla sił zbrojnych NATO. Posiadamy również Natowski Kod Podmiotu Gospodarki Narodowej (NCAGE) 1789H, nadawany w ramach Systemu Kodyfikacyjnego NATO, a od 2006 roku koncesję na wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu wyrobami o przeznaczeniu wojskowym i policyjnym.

W uznaniu działań na rzecz bezpieczeństwa państwa Rozporządzeniem Rady Ministrów z 20 września 2019 roku nasza firma została wpisana do wykazu przedsiębiorców o szczególnym znaczeniu gospodarczo-obronnym i jest jedyną firmą branży pożarniczej na tej liście.

Najlepszym potwierdzeniem jakości produkowanych przez firmę wyrobów jest zadowolenie użytkowników pojazdów, jak również przyznanie ponad 100 nagród i wyróżnień na prestiżowych targach i wystawach.

Już ponad 30 lat zbieramy doświadczenie, rozwijamy polską myśl techniczną oraz podtrzymujemy i pielęgnujemy przemysłowe tradycje na bazie rodzimego kapitału, będąc ambasadorem nie tylko miasta Bielska-Białej czy regionu, ale przede wszystkim polskiej przedsiębiorczości.

Naszej codziennej pracy przyświeca motto:

„Pasja gwarancją profesjonalizmu, profesjonalizm gwarancją jakości”.